BLOG / VLOG

aktuální postřehy z pražského realitního trhu 

V první části článku na téma katastr nemovitostí jsem zdůraznil především jednu věc: Nutnost vše dobře plánovat s ohledem na časové rámce dané katastrálním zákonem. Dnes na problematiku vkladů navážeme jedním speciálním pojmem, který znáte především od zubaře:)

Vždy, když slyším, že pronajímat nemovitosti na bydlení je rizikové, jako by mě píchli špendlíkem - nicméně dokud takový majitel není ochoten naslouchat, tak mlčím. A pak to musím narychlo hodit do videa. :)
Apropo, jeden ze tří případů v mé praxi, kdy jsem narazil na problémového nájemce, se týkal mého vlastního bytu. Ten chlap byl fakt dobrej a...

Koupě, prodej, nebo třeba i darování nemovitosti s sebou nese papírování a přípravy. Pro toho, pro se s takovou životní situací potká jednou nebo dvakrát za život, to není právě snadná věc. Navíc k tomu patří řízení před katastrálním úřadem. Vlastně jedna z nejdůležitějších součástí celého procesu.

Rok 2022 byl velmi dramatickým nejen v realitním světě. Úrokové sazby jsou ve výši, na jakou jsme dlouho nebyli zvyklí, stejně tak ceny energií. Hypoték ubylo o devadesát procent a trh s nemovitostmi se zpomalil prudce jako Formule 1 zajíždějící do depa. V letošním roce jsme tedy zažili to, na co mnozí čekali - ochlazení realitního trhu a zpomalení...

Týká se i Vás skryté nebezpečí v budovách? Pokud jste na tom jako já a donedávna jste netušili, že problematika radonu je závažná a podceňovaná, nenechte si ujít následující článek.